Rady a tipy pro nátěry a jejich aplikaci

Jak na to: obnova starého dřevěného nábytku

Pokud máte doma oblíbený kousek starého dřevěného nábytku třeba po babičce, ať už se jedná o lavičku, komodu nebo příborník, byla by určitě škoda ho vyhodit. Starý dřevěný nábytek je dnes poměrně ceněný, hlavně pokud je v dobrém stavu. S časem pak na hodnotě může jedině narůstat. Zkuste tedy věnovat trochu času obnově zašlého dřevěného nábytku.

Odstraňování nátěrů

Velmi záleží samozřejmě na tom, v jakém stavu dřevo je. Proces byste ovšem měli vždy zahájit odstraněním původního starého nátěru. Využít můžete dvě základní metody employment application letter odstraňování nátěrů a to buď s pomocí brusky či smirkového papíru a to pokud nejsou plochy moc velké a vrstva původního nátěru není příliš silná. Druhým způsobem, který lze pro source link odstraňování nátěrů použít, je horkovzdušná pistole, která se vhodná především pokud je vrstva nátěru skutečně silná. Horký vzduch nátěr rozpustí a natěračskou špachtlí ho snadno odstraníte. Je ovšem potřeba dávat pozor na to, abyste špachtlí nezajeli příliš hluboko a nepoškodili strukturu a vlákna dřeva. V případě, že byste na dřevě objevil poškození či oděrky, můžete je zamaskovat speciálním tmelem na dřevo v odstínu odpovídajícímu typu dřeva. Poslední možností odstranění starého nátěru jsou speciální přípravky, které nátěry rozleptají, takže jdou následně mechanicky odstranit. Při použití chemických látek ovšem používejte ochranné pomůcky.nátěry dřeva2

Nátěry dřeva

Jakmile je dřevo očištěné a finálně upravené smirkovým papírem, můžete začít aplikovat nátěry dřeva. Dřevo musí být suché a nesmí na něm být žádný mastný povlak, aby se nátěr dobře chytil. Standardně se provádí nátěry dřeva měkkým štětcem. Dřevo můžete různě povrchově upravovat, ale pokud chcete zachovat jeho strukturu a dřevěný povrch, ideální jsou lazury. Dokážou propůjčit dřevu kýžený barevný odstín a současně na něm vytvoří ochrannou vrstvu, fungují také jako účinná impregnace. Dřevo natřete nejprve jednou vrstvou a nechte zaschnout. Podle potřeby je obvykle nutné aplikovat dvě až tři vrstvy.

© 2019 - Web vytvořil microsites.cz - microsite na klíč