Rady a tipy pro nátěry a jejich aplikaci

Obnova nátěru oken

nátěry oken

Klasická dřevěná okna, která jsou k vidění na starších domech, jsou mnohdy ještě původní a tedy desítky let stará. Jejich jedinou ochranou proti povětrnostním podmínkám jsou http://www.netsraz.cz/?st=maps8 nátěry. Dříve se na okna běžně používaly syntetické nátěry, jako prakticky jediná alternativa. Mnoho lidí se této tradice drží a okna stále přetírají stejným nátěrem. Před každou aplikací nového nátěru je ovšem nutné starý nátěr důkladně odstranit. Pokud už je na rámech oken dlouhou dobu, je rozpraskaný a vysušený, dřevo pod nátěrem už není tak dobře chráněno.

Nové nátěry oken

Tyto původní sat essay prompts 2012 nátěry je potřeba odstranit a dřevo nachystat pro aplikaci nátěru nového. Syntetické http://www.framllc.com/?p=top-term-paper-fej-254 nátěry oken se běžně odstraňují opalováním horkovzdušnou pistolí, které se někdy rovněž říká horkovzdušný fén. Vzhledem k vysokým teplotám je zcela nezbytné používat ochranné pomůcky, především speciální rukavice. Pakliže budete okna opalovat ve vnitřních prostorách, je vhodné mít na obličeji nasazenou masku k zachycení zplodin. Tavením chemické syntetické barvy vznikají zdraví škodlivé částice, kterým je vhodné se vyhnout. Současně se také usazuje drobný černý popílek, který nemusí být okem ani viditelný.

Pistoli nastavte na maximální teplotu a přibližně z deseti centimetrové vzdálenosti pomalu přejíždějte všechna místa, kde chcete původní nátěr odstranit. Špachtli, kterou tavený nátěr stíráte, jeďte souvisle vždy kousek za opalovaným místem. Je třeba dávat pozor na sklo, které by mohlo při vysoké teplotě popraskat. Je také potřeba počítat s tím, že tavený nátěr se bude na špachtli lepit a bude zanášet její ostrou hranu. Je tedy vhodné mít po ruce nůž nebo další špachtli na čištění.

Ne každý ovšem má potřebné vybavení, schopnosti a dovednosti k tomu, aby bez větších obtíží zvládl staré http://www.drbenyehuda.com/?p=social-science-thesis-proposal-bume-83 nátěry oken opálit. Pak je samozřejmě možné využít služeb natěračství. Natěrači okna zbaví starého nátěru a současně kvalitně aplikují nátěry nové.

 


Kontaktujte nás :

Volejte : 840-840-600

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na malířské či natěračské práce :

© 2019 - Web vytvořil microsites.cz - microsite na klíč