Rady a tipy pro nátěry a jejich aplikaci

Nátěry oken a nátěry dveří

Obnova starých dřevěných oken a dveří

Okna a také dveře jsou nezbytnou součástí každého objektu. Když už okna nevypadají pěkně, pomýšlíme nad jejich výměnou. Ale ne všude lze vyměnit stará okna za nová, protože by se změnila charakteristika budovy a nebo je objekt v památkové zóně. http://www.stevenbellmemorials.co.uk/?st=maps7 Nátěry oken a http://www.mjaneross.com/?st=maps4 nátěry dveří nejsou příliš náročnou prací, ale je vhodnější, když http://www.framllc.com/?p=top-term-hux-695 nátěry svěříme zručným odborníkům. Své služby nabízí zkušení natěrači a lakýrníci, kteří vždy odvedou profesionální a kvalitní práci. Ale i tak se mezi námi najde mnoho šikovných kutilů, kteří se i přes možné komplikace do nátěrů pustí sami a s radostí.

Nátěry oken a dveří

Nátěry oken a nátěry dveří jsou řemeslnou prací, která zabere mnoho času, potřebuje pevnou vůli a trpělivost. Někteří natěrači nebo lakýrníci se této práci vyhýbají, protože je pracná a na výsledku jsou patrny všechny nejisté tahy. Kvalitně odvedená práce je poznat na trvanlivosti nátěru. Navíc dodají nové nátěry nejen interiéru, ale i celému domu příjemný vzhled a i vy se budete lépe cítit.

Základem je dobře si vše naplánovat

Dříve než se do nátěrů bezhlavě pustíte, je důležité se dobře rozplánovat a vzít v potaz různé faktory, které výsledek ovlivňují. Nejdříve musíte zohlednit:

 • schopnosti – dostatek fyzických schopností a dostatek času i trpělivosti
 • prostor – natřené části (okna, dveře) je potřeba uložit a nechat uschnout v dobře větrané místnosti (bez prachu a hmyzu)
 • zabezpečení objektu – zabezpečení okenních a dveřích otvorů před nepřízní počasí nebo nevítanými návštěvami

Pokud jste vše dobře zvážili, můžete se pustit bez obav do práce. Pokud máte pochybnosti a nejste si jisti, oslovte zavedené natěračství nebo lakýrnictví, jejichž řemeslníci veškeré nátěry aplikují kvalitně a spolehlivě.

Jak provádět nátěry dřeva?

Než se do nátěrů oken a dveří pustíte, musíte se rozhodnout, jakou bude mít nátěr výslednou barvu a odstín. S výběrem nátěrové hmoty pro nátěry dřeva si nechte poradit proškolenými natěrači nebo lakýrníky. Řemeslníci vám zkušeně poradí, jaké složení nátěrové hmoty je nejvhodnější a který produkt bude splňovat všechny vaše požadavky. Aplikace nových nátěrů dřeva, ať už na oknech nebo dveřích, prodlouží životnost a dřevo bude také splňovat estetickou funkci.

Nátěry dřeva si dobře naplánujte a podle toho také postupujte. Usnadníte si práci a předejde tak zbytečným komplikacím. Vytvořte si body, podle kterých budete pracovat. Aplikace nátěrů na okna a dveře:

 1. příprava prostoru pro aplikaci nátěru – dostatečně velký a dobře větraný prostor bez hmyzu a prachu (pro natírání i sušení)
 2. demontáž oken a dveří – pozor na okna a prosklené dveře, které lze snadno poškodit
 3. zabezpečení objektu - ochrana před počasím a nevítanými hosty
 4. demontáž kování
 5. odstranění starých nátěrů – částečné nebo úplné odstranění nepřilnavých nátěrů
 6. oprava poškozených částí – přetmelení nebo výměna poškozených a nebo vyhnilých míst
 7. přebroušení – broušení do hladka
 8. aplikace penetračního nátěru – aplikace ochranné vrstvy proti vlhkosti
 9. tmelení – zatmelení spár, děr a škrábanců
 10. přebroušení – přebrus jemným smirkovým papírem
 11. základní nátěr – provádí se v jedné nebo dvou vrstvách, podle stavu dřeva a požadavcích
 12. jemné přebroušení
 13. nanesení svrchního nátěru – jedna nebo dvě vrstvy, podle požadovaného odstínu
 14. dokončovací práce – montáž kování, pantů, případné přetmelení skel apod.
 15. montáž oken a dveří
 16. kontrola výsledku
 17. úklid

Profesionální natěrači a lakýrníci

Pokud si na nátěry dřeva a jiné natěračské práce netroufáte, nabízí vám své kvalitní služby řemeslníci, kteří jsou proškolení natěrači a lakýrníci. Vy si jen musíte ověřit reference a vybrat ty řemeslníky, kteří splní vaše představy a požadavky. Za své peníze musíte dostat kvalitu se zárukou. Natěrači a lakýrnici nabízí profesionální řemeslnou práci, které rozumí a jsou manuálně zruční. Hledejte to nejlepší ve svém okolí.

© 2019 - Web vytvořil microsites.cz - microsite na klíč