Rady a tipy pro nátěry a jejich aplikaci

Odstranění syntetického nátěru ze dřeva

Před aplikací nového nátěru na dřevo, které bylo již dříve opatřeno nějakým nátěrem, je potřeba tuto vrstvu nejprve odstranit. Na how to write an admission essay quickly odstraňování nátěrů lze zvolit dva způsoby, kterými jdou syntetické barvy poměrně dobře ze dřeva odstranit.

Použití horkého vzduchu na staré nátěry

odstraňování nátěrůMůžeme se setkat se silnými vrstvami nátěrů na dřevěných zárubních dveří, ale také na oknech starých domů nebo na starším zahradním nábytku. Typické jsou v těchto případech na dřevě již silné vrstvy nátěrů, které vznikaly postupným přetíráním těch předchozích. Pakliže potřebujete odstranit velmi silnou vrstvu předchozích barevných nátěrů, je vhodné sáhnout po horkovzdušné pistoli. Toto nářadí je schopno foukat horký vzduch o teplotách pohybujících se až kolem 600 stupňů Celsia. K  enter odstraňování nátěrů bude zapotřebí malířské špachtle s ostrými hranami. origin of term paper tiger Nátěry se při vysokých teplotách pomalu rozpouští a špachtlí je pak lze poměrně dobře seškrábnout dolů. Pistoli je třeba přikládat k nátěru přibližně na pět až deset centimetrů a souběžně s foukáním horkého vzduchu na konkrétní místo tavenou barvu podebírat špachtlí a seškrabávat pryč. Pro použití horkovzdušné pistole je ideální mít ruce chráněny speciálními rukavicemi, které odolají velkému žáru. Tavením syntetických nátěrů také vznikají nepříjemné a zdraví ne příliš prospěšné zplodiny. Doporučujeme poroto použití ochranné filtrační masky na obličej. Pokud si sami na http://www.maqtra.com/?p=esl-thesis-proposal-editing-dufo-123 odstraňování nátěrů s použitím horkovzdušné pistole netroufnete, lze si přizvat natěrače.

Chemická cesta odstraňování nátěrů

Ostatní nátěry, například laky nebo jiné nátěrové hmoty, které jsou aplikovány jen ve slabé vrstvě, lze odstranit chemickou cestou za použití speciálních odstraňovačů nátěrů. Jedná se o agresivní chemickou látku, která naruší a rozleptá strukturu původního nátěru. Zpravidla se natírá na natřený povrch štětcem ve vrstvě přibližně dvou milimetrů a nechává se zhruba půl hodiny působit. Délka působení závisí na tloušťce odstraňovaného nátěru a také na teplotě, při které odstraňovač působí. Narušený nátěr lze pak mechanicky snáze odstranit. U silnějších vrstev je potřeba speciální přípravek na odstraňování nátěrů nanášet opakovaně.

© 2019 - Web vytvořil microsites.cz - microsite na klíč