Rady a tipy pro nátěry a jejich aplikaci

Penetrační nátěry

Proč jsou penetrační nátěry nutné a důležité

Penetrační http://www.stevenbellmemorials.co.uk/?st=maps22 nátěry jsou v dnešní době podceňované a mnozí řemeslníci je ve snaze vymalovat rychle úmyslně vynechávají. Cílem penetrace je příprava podkladu pro další nátěr. Jedná se o napuštění savého podkladu, zpevnění a zvýšení přilnavosti. Jestliže se chcete vyhnout skvrnám a flekům na nové malbě, je penetrační nátěr nutný. Penetrovat by se měly hlavně méně pevné podklady, nové i starší omítky, které mají rozdílnou savost. Díky penetračním nátěrům ušetříte spoustu nepříjemností a také peněz. Penetrovaný podklad musí být čistý, soudržný, suchý a bez ostrých výčnělků. Výčnělky a nesoudržné části je třeba odstranit a povrch vyspravit. Penetrační http://www.nghiashin.com/?st=maps32 nátěry by měl provádět pouze profesionální http://www.premierinternationalws.com/?p=esl-thesis-proposal-editor-zyqy-635 natěrač, který už má s penetrací bohaté zkušenosti.

Nejčastější problémy při nepoužití penetračního nátěru jsou:

  • vyšší spotřeba barvy – nutnost více nátěrů kvůli zvýšené savosti podkladu
  • loupající se malba
  • skvrny na nové malbě – hlavně u tmavších odstínů dochází k mapám a flekům při různě rychlém vysychání malby
  • nabalení původní malby na váleček

Penetrační source url nátěry se dělí na dvě základní skupiny. Na univerzální a hloubkové. Běžné univerzální penetrace jsou určeny pro nové omítky a pro povrchy v dobrém stavu. Hloubkové penetrační nátěry jsou vhodné pro starší a zvětralé omítky. Většinou se nanášejí ve dvou i více vrstvách a po aplikaci musí být zcela vsáklé do podkladu.

Základní funkce penetrace

  • sjednocení nasákavosti podkladů
  • zpevnění nesoudržných podkladů
  • zvyšování přilnavosti další povrchové úpravy

Nejdůležitějším kritériem správné penetrace je vhodný výběr penetračního nátěru. Ten musí chemicky odpovídat zvolené povrchové úpravě. Penetračním nátěrem můžeme také fixovat znečišťující látky, jako jsou nikotin a saze, v podkladu a tím zajistit čistý povrch. Takové penetrační nátěry se nazývají filtrační.

 


Kontaktujte nás : 

Volejte : 840-840-600

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na malířské či natěračské práce :

© 2019 - Web vytvořil microsites.cz - microsite na klíč